Gazeta10

Murati i reagon LDK-së për shpenzimin e buxhetit, thotë se janë paguar mbi 1 miliard euro 

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka reaguar ndaj deklarimeve të Lidhjes Demokratike të Kosovës se buxheti i shtetit është shpenzuar vetëm  9 për qind. 

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Murati ka thënë se përgjatë periudhës janar-qershor, janë realizuar pagesa në vlerë prej 1 miliard e 38 milionë euro, transmeton Gazeta10. 

Më tej, ai i ka specifikuar edhe sektorët se ku janë ndarë këto mjete. 

Kujtojmë se, anëtari i kryesisë së LDK-së Xhafer Tahiri, në një konferencë për media tha se mos shpenzimi i buxhetit po bëhet për shkak të mosrealizimit të projekteve kapitale./Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët