Gazeta10

Murati i reagon LDK-së për shpenzimin e buxhetit, thotë se janë paguar mbi 1 miliard euro 

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka reaguar ndaj deklarimeve të Lidhjes Demokratike të Kosovës se buxheti i shtetit është shpenzuar vetëm  9 për qind. 

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Murati ka thënë se përgjatë periudhës janar-qershor, janë realizuar pagesa në vlerë prej 1 miliard e 38 milionë euro, transmeton Gazeta10. 

Më tej, ai i ka specifikuar edhe sektorët se ku janë ndarë këto mjete. 

Kujtojmë se, anëtari i kryesisë së LDK-së Xhafer Tahiri, në një konferencë për media tha se mos shpenzimi i buxhetit po bëhet për shkak të mosrealizimit të projekteve kapitale./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë