Gazeta10

Musliu-Shoshi: Për Kurtin me rëndësi është propaganda dhe pushteti

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu – Shoshi, ka bërë të ditur se Kosova sot nuk arriti të jetë temë në takimin e zëvendësministrave që po përgatisin agjendën për takimin e Komitetit të Ministrave që do të mbahet më 16 dhe 17 maj.

Musliu – Shoshi bëri të ditur se kjo mbledhje do të vazhdojë edhe ditën e martë, më 14 maj, teksa tha se në ditët në vijim, procesi vështirësohet dhe mundësitë shterojnë.

“Sidoqoftë, edhe një shancë për Kosovën, por fatkeqësi është që kemi një kryeministër që çdo veprim e ka në peshoren e kalkulimit elektoral, pavarësisht interesit të Kosovës”, shkroi Musliu – Shoshi.

Ajo më tej vazhdoi kritikën për Kurtin duke thënë se për të, me rëndësi është propaganda, vota dhe pushteti.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas