Gazeta10

‘Narracioni i Kurtit’ – Berisha: Na me i tregu Amerikës kush është Rusia, është problem

Gazetari politik, Rid Berisha ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka probleme me amerikanët.

Në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10, Berisha ka thënë se qasja e kryeministrit Kurti ndaj amerikanëve është shqetësuese.

Berisha ka theksuar se ftohja e raportëve me Amerikën ka bërë që Kurti që 4 vite mos të marrë asnjë ftesë për vizitë zyrtare në këtë vend, raporton gazeta10.

“Kurti ka probleme me SHBA-të, prandaj s’ka ftesë zyrtare që 4 vite”, ka thënë Berisha.

Ai ka pas kritika për Kurtin edhe për narracionin e tij politik.

“Na me i tregu Amerikës kush është Rusia, është problem”, ka thënë Berisha. /Gazeta10/

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë