Gazeta10

Në Ujman e Badoc policia i konfiskon motorët dhe rrjetat ilegale – një peshkatarit i gjendet një armë pa leje

Policia ka zhvilluar sot aksion në Liqenin e Badocit dhe atë të Ujmanit, për të parandaluar peshkimin ilegal.

Aty kanë arritur të konfiskojnë motorë dhe rrjeta ilegale.

Derisa po zhvillohej kontrolla në Badoc, tek një peshkatarë është gjetur edhe një armë paleje.

I dyshuari është shoqëruar në stacionin policor./KK

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë