Gazeta10

Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore

Nënë e bijë janë plagosur këtë të shtunë në Fushë-Kosovë teksa ishin brenda veturës, ndërsa i dyshuari për këtë rast është identifikuar nga policia dhe i njëjti është në kërkim.

Klankosova nga burime të veta brenda Policisë merr vesh se rasti ka ndodhur për shkak të një mosmarrëveshjeje pronësore.

Të dy viktimat janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës teksa nëna, e lindur në vitin 1959, është duke kryer një intervenimi kirurgjik si pasojë e plagëve të marra në stomak dhe në ekstremitete.

Kurse e bija e saj, e lindur në vitin 1979, ka marrë lëndime të lehta në duar.

Kujtojmë se për kapjen e të dyshuarit janë duke punuar ngusht Prokuroria Themelore e Prishtinës dhe Policia teksa mbi të rëndojnë veprat penale “Vrasje e rëndë në tentativë” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

“Ne koordinim me Policinë janë duke u ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore me qëllim të sigurimit të prezencës së të dyshuarit në procedure penale, si dhe për t’i ndriçuar të gjitha rrethanat e këtij rasti”, thuhet në deklaratën e Prokurorisë./Gazeta10

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic