Gazeta10

“Nëse Serbia hyn në luftë me NATO-n bëhet hi”- Matoshi drejtuar Shalës

Në emisionin “Politiko”, në Kanal10, duke diskutuar mundësinë e luftërave të reja në ballkan, publicisti, Halil Matoshi ka thënë se nëse Serbia hyn në luftë me NATO-n atëherë do të bëhet hiri.

“Serbia ka nënshkruar kapitullimin në Kumanovë, në vitin 1999 dhe nuk guxon me hy në luftë me NATO-n se bëhet hi”, tha Matoshi.

Ai tutje i është drejtuar Shalës se po mbjellin frikë te gjeneratat e reja, sipas tij ky është paragjykim prej tutes.

Shala pyeti Matoshi se përse hyri në Banjkë në se nuk hyn në luftë?

Matoshi iu përgjigj duke thënë se ata kanë hyrë se kanë mendu që Kurti është i pafuqishëm sepse u përplas me Amerikën dhe se kanë mendu me shfrytëzu një vakum në raportet SHBA-Kosovë. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit