Gazeta10

Neymar do të rikthehet te Santosi vitin e ardhshëm

Neymar po punon për t’u rikuperuar nga dëmtimi i rëndë që pësoi gjatë muajit nëntor, ndërkohë që e ardhmja quhet Santos.

Sulmuesi brazilian u transferua tek Al Hilal gjatë verës, me klubin nga Arabia Saudite që pagoi 90 mln euro në arkat e PSG-së.

Gjithsesi, në Brazil zbulojnë se 32-vjeçari do të rikthehet te Santosi i tij i dashur në 2025. Vendim që lojtari ua ka konfirmuar disa prej lojtarëve të bardhezinjve.

Neymar ka dalë nga akademia e Santosit. Ai kaloi katër sezone me ekipin e parë përpara se të transferohej te Barcelona në 2013.

Gjithmonë e ka shprehur dëshirën për të mbyllur karrierën tek ekipi i zemrës dhe në vendlindje janë gati të presin rikthimin e tij.

Neymar ka pasur probleme më lëndime që nga ardhja e tij në Lindjen e Mesme, teksa ka zhvilluar vetëm tri ndeshje në elitën e futbollit arab.

32-vjeçari është golashënuesi më i mirë në histori të kombëtares së Brazilit me 79 gola në 128 ndeshje.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët