Gazeta10

‘Ngjarja në Banjskë’ – Gashi: NATO s’ka entuziazëm për t’a fajësuar Serbinë

Analisti Blerim Gashi duke komentuar ngjarjet e Banjskës, ka thënë se NATO nuk po ka entuziazëm për t’a fajësuar Serbinë.

Këto komente Gashi i ka bërë në emisionin ‘Politiko Me Kushtrim Sadikun’, e ku po diskutohet për rrezikun e përshkallëzimit të situatës në veri të Kosovës, raporton gazeta10

“Po shihet se në NATO dhe në Bashkimin Evropian, nuk po kanë ndonjë entuziazëm siç ka këtu tek ne me arsye për të fajsuar Serbinë për ngjarjet në Banjskë”, ka thënë Gashi.

Sipas tij, kjo po ndodh për shkak që mos të krijohen me shumë tensione në mes të Kosovës dhe Serbisë. /Gazeta10/

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat