Gazeta10

Nis kuvendi i jashtëzakonshëm i FFK-së

Ka nisur tashmë kuvendi i jashtëzakonshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës i cili po zhvillohet në ambientet e kësaj federate.

Ndryshimi i statutit është njëri nga kushtet që kërkon të plotësohet nga Komisioni për Licencim i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Federata e Futbollit nuk ka lejuar praninë e mediave në kuvend, ndërsa ka bërë të ditur se ai do të transmetohet në kanalin zyrtar në Youtube./Gazeta10

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic