Gazeta10

Nis peticioni online kundër mbajtjes së shamisë në shkolla

Debati për shamitë i nisur ditëve të fundit në Kosovë ka nxitur disa qytetarë në rrjetet  sociale që të organizojnë edhe peticion online duke kërkuar që të ndalohet bartja e shamisë nëpër shkolla, shkruan Gazeta10.

“STOP mbajtja e shamisë neper shkolla dhe ne Kosove”, thuhet në peticionin e hapur nga qytetarja, Lulieta Bunjaku.

Ky është linku i peticionit që kundërshton bartjen e shamisë në shkolla: PETICION. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë