Gazeta10

Nisin punimet për ndërrimin e barit në stadiumin “Fadil Vokrri”

Kanë filluar punimet për ndërrimin e barit në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Federata e Futbollit të Kosovës së bashku me Ministrinë e Sportit para disa muajsh morën vendimin e renovimit të stadiumit “Fadil Vokrri”.

Pas një kohe të gjatë në pritje, tashmë punimet në këtë stadium kanë filluar.

Kujtojmë që Kosova nuk luan në shtëpi që nga viti i kaluar për shkak të gjendjes së tmerrshme të fushave në vendin tonë.

Dy miqësoret e këtij muaji, “Dardanët” i zhvilluan larg tifozëve të vet, në Armeni dhe Hungari./Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë