Gazeta10

OneFor, aplikacioni për shërbime financiare digjitale tashmë edhe në Kosovë 

Pas një përvoje të suksesshme në Bashkimin Evropian, OneFor ka lansuar aplikacionin më inovativ të ofrimit të shërbimeve financiare digjitale në vend duke sjellë një përvojë të re  në menaxhimin e financave.  

Kosova është destinacioni i radhës që OneFor e futi në hartën e  shteteve krahas atyre të Bashkimit Evropian, për të ofruar aplikacionin më të avancuar për  shërbime financiare digjitale. 

Aplikacioni OneFor shërben si një platformë financiare që adreson nevojat e përgjithshme të  qytetarëve dhe ofron zgjidhje për pagesa të menjëhershme dhe transfere të parave në kohë  reale dhe ekonomike. 

OneFor është licencuar nga Banka Qendrore e Kosovës si Institucion Financiar Jo-Bankar (IFJB) me iniciativë të kompanisë amë OneFor Holding GmbH, me seli në Düsseldorf. 

Krijimi i një llogarie në aplikacionin OneFor është e lehtë dhe zgjat vetëm disa minuta.  Menjëherë përdoruesit pajisen me një eWallet (kuletën digjitale) dhe Mastercard, që  mundëson pagesa të ndryshme brenda dhe jashtë vendit. Një përparësi e veçantë është  shpejtësia e transferit brenda aplikacionit OneFor, që bëhen në vetëm 0.2 sekonda. Mundësia  për personalizimin e transfereve përmes chat-it dhe ndarjes së fotove i jep dimension tjetër  aplikacionit. Ndërsa, llogaria IBAN e standardit të Bashkësisë Evropiane e krijuar  automatikisht lejon pranimin dhe dërgimin e transfereve SEPA nga çdo llogari IBAN tjetër në  BE. 

Krijimi dhe mirëmbajtja e llogarisë janë pa tarifë, duke përfshirë edhe e-Wallet, kartelën  virtuale Mastercard dhe transferet kombëtare brenda aplikacionit. Ndërkohë, tarifat për  transferet ndërkombëtare janë fikse, pavarësisht vlerës së transaksionit. Kjo e bën  aplikacionin akoma më tërheqës dhe një zgjidhje të përshtatshme për shërbimin e ndërlidhjes  së familjeve, përfshirë edhe ata në diasporë. 

“Sot, në Kosovë, mbi 40% e popullatës nuk kanë qasje në sistemin financiar. Ne jemi të  përkushtuar për të promovuar përfshirjen duke e konsideruar atë si një të drejtë themelore  për të gjithë. Prandaj, shërbimet tona financiare janë projektuar për të qenë përgjithësisht të  arritshme, të lehta për përdorim dhe pa kufizime gjeografike për të gjithë qytetarët,” tha Yll  Dushi, Drejtor i Përgjithshëm i OneFor Kosova.

Një aspekt tjetër kyç i shërbimeve të aplikacionit OneFor është mundësia për prindërit të  krijojnë llogari për fëmijët e tyre deri në moshën 18 vjeç, të cilat menaxhohen nga prindërit. Rrjedhimisht fëmijët pajisën me eWallet dhe Mastercard personale. Kjo lejon edukimin dhe  zhvillimin e aftësive për menaxhimin e financave që në moshë të hershme në anën tjetër i jep  pavarësi financiare të rinjëve. 

“Ne besojmë fort se OneFor do të sjellë një përvojë të re dhe të përmirësuar në qasjen dhe  menaxhimin e transaksioneve financiare. Prandaj, për të nxitur më tej përdorimin e  teknologjisë, lansimi i aplikacionit OneFor është një hap i rëndësishëm drejt praktikave  financiare digjitale, një pikë kulmore e rëndësishme për Kosovën në rrugën e saj drejt  zhvillimit teknologjik dhe ekonomik. Ne jemi të bindur që Kosova ka potencialin për të  pozicionuar veten në nivel rajonal si një qendër e përparimit teknologjik, dhe kështu, heqja e  barrierave në shërbimet financiare është thelbësore për arritjen e këtij qëllimi,” deklaroi Ilir  Aliu, Drejtor Menaxhues i OneFor Holding. 

Më shumë për OneFor: 

OneFor Holding GmbH, me bazë në Düsseldorf, Gjermani, është kompania amë e OneFor  Kosovës, misioni i së cilës është që të sjell inovacion dhe shërbime financiare moderne për  qytetarët e Kosovës. OneFor është një platformë financiare digjitale që lidh përdoruesit me  mënyra të përshtatshme, të thjeshta dhe të sigurta të pagesave. OneFor është aktive në  Bashkimin Evropian që nga viti 2021. 

Për më shumë informacion, vizitoni www.onefor.com. 

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri