Gazeta10

Osmani: Nuk ka teknologji apo inovacion që e zëvendëson ndjesinë e leximit të librit

Presidentja Vjosa Osmani, bashkë me burrin e saj Prindon Sadriun, dhe fëmijët e tyre, kanë marrë pjesë në Panairin e librit në Prishtinë.

Përmes një postimi në Facebook, liderja e shtetit ka treguar një lidhshmëri emocionale me leximin e librit.

Nuk ka teknologji apo inovacion që mund të zëvendësojë ndjesinë që i jep shpirtit leximi i librit”, shkroi ajo.

Këtë të mërkurë është bërë zyrtarisht hapja e Panairit të 24-të të Librit “Prishtina 2024”./Gazeta10

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë