Gazeta10

Pa dashtë Amerika me pasë luftë, s’ka luftë!/ Nexhmedin Spahiu

Politologu Nexhmedin Spahiu në emisionin Politiko ka komentuar zhivillimet e fundit dhe deklaratën e presidentit të Serbisë Aleksander Vuçiq.

Sipas tij, nuk mund të bëhet luftë nëse nuk dëshiron Amerika, raporton Gazeta10.

“Deklarata e fundit e Vuçiqit as nuk e shton as nuk e zbret gjasën për të pasur luftë, unë asnjëherë nuk e kam thënë 100 % që mund të ketë luftë, sepse qind për qind është vetëm vdekja, gjasat që mund të ketë luftë janë të mëdha pasi që jemi para një marrëveshje të imponuar nga Perëndimi, pa dashtë Amerika me pas luftë nuk do të ketë luftë”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët