Gazeta10

Pacolli hap fond për të ndihmuar fëmijët e prekur nga termeti në Turqi

Biznesmeni kosovar dhe lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka hapur fondin “Gofundme”, siç e ka titulluar ai ”Të ndihmojmë fëmijët e tërmetit në Turqi”.

Pacolli ka deklaruar që edhe shqiptarët duhet të ndihmojnë fëmijët dhe familjet e prekura nga termeti që la mbi 16 mijë persona të vdekur dhe mijëra tjerë të plagosur në disa qytete të Turqisë si dhe mbi 3 mijë viktima e shumë të plagosur në Siri.

“Duke ndjekur zhvillimet në Turqi dhe Siri pas tërmetit të tmerrshëm që ndodhi, mendoj se edhe ne shqiptarët duhet të ndihmojmë fëmijët dhe familjet e tyre. Prandaj sonte kam hapur një fond transparent për këtë qëllim përmes Gofundme ”Të ndihmojmë fëmijët e tërmetit në Turqi”, ka shkruar Pacolli në rrjetin social Facebook./Gazeta10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat