Gazeta10

Pamjet si hidhen njerëzit në oqean nga zjarret në Hawaii (VIDEO)

Zjarr i madh ka kapluar ishullin Hawaii gjatë ditës së martë, raporton Gazeta10.

Numër i madh i njerëzve kanë vdekur dhe shumë të tjerë vlerësohen ende të zhdukur.

Turistët ishin ata që u detyruan të hidheshin në det dhe të qëndronin në ujë me orë të tëra, pasi flakët që lëviznin me shpejtësi janë përhapur gjerësisht.

Asnjë nga tri zjarret kryesore të mëdha nuk është shuar ende, megjithëse zjarri në Lahaina është 80% i kontrolluar.

Më shumë se 14,000 turistë janë evakuuar dhe 11,000 njerëz janë ende pa energji elektrike në këtë ishull.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur