Gazeta10

Parashikimi i motit për sot

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët në orët e mëngjesit dhe me reshje shiu, lokalisht në formë të rrebesheve. Ka mundësi të ketë ndonjë vetëtimë dhe bubullimë.

Me kalimin e sistemit frontal deri në mesditë, pasditja do të vijojë me diell dhe vranësira, më të shtuara do të jenë në perëndim dhe jugperëndim të vendit, të cilat do të gjenerojë edhe reshje të izoluara.

Në mbrëmje priten vranësira më të shtuara, të cilat do të sjellin reshje lokale shiu, më të intensifikuara gjatë natës.

Era do të fryjë nga kuadrati i perëndimit dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20 deri në 70 kilometra në orë.

Temperaturat do të pësojnë ulje, me minimale që do të luhaten prej 6 deri në 8°C, ndërsa ato maksimale prej 12 deri në 16°C./Gazeta10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat