Gazeta10

Pas sulmit ndaj Rushdie, kërcënohet autorja e “Harry Potter” 

Autorja e sagës “Harry Potter”, Joanne Rowling është kërcënuar me jetë pasi shprehu se ndjehet e trishtuar për sulmin ndaj novelistit, Salman Rushdie. 

Rowling është kërcënuar nëpërmjet rrjetit social Twitter, raporton Reuters, transmeton Gazeta10. 

“Mos u shqetëso, e ke ti radhën”, është kërcënimi që mori autorja në postimin që kishte bërë për kolegun e saj Rushdie. 

Rowling thotë se ka lajmëruar rastin në polici dhe se nuk ka asgjë për t’u brengosur. 

Kujtojmë se, Salman Rushdie është sulmuar të premten përgjatë një ligjërate në New York. Gjendja e tij është stabile, teksa mediet raportojnë se për shkak të goditjes me thikë në pjesën e qafës, autori mund ta humbasë syrin./Gazeta10 

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri