Gazeta10

Pep Guardiola nuk pritet të vazhdojë kontratën me Cityn

Pep Guardiola është aktualisht në piedestal të futbollit botëror, pas fitimit të tripletës historike me Manchester Cityn javën që shkoi.

Trajneri spanjoll është futur në mesin e trajnerëve më të mirë në histori me sukseset e tij ndër vite, që e vulosi edhe më shumë të shtunën mbrëma kur fitoi Ligën e Kampionëve.

Manchester City e mposhti 1-0 Interin në finale, për të kompletuar tripletën si, Liga Premier, FA Cup dhe trofeu më i madh për klube në Evropë.

Guardiola ka bërë të ditur se edhe nëse nuk do ta kishte fituar trofeun të shtunën e javës që lamë pas, ai do të qëndronte në Etihad.

Mirëpo, ESPN tani raporton se spanjolli nuk pritet të nënshkruajë kontratë të re, ndërsa ajo aktuale skadon në vitin 2025.

Natyrisht se ky është një lajm fantastik për klubet e mëdha evropiane që do të tentojnë ta bindin Guardiola që të kalojë në radhët e tyre.

Në anën tjetër, do të jetë një dëshpërim për Manchester Cityn, duke ditur se vetëm spanjolli u ka fituar pesë tituj në Ligën Premier.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur