Gazeta10

Për një ditë punë ministria ua heq pagesën tre mujore lehonave

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal10 është bërë e ditur për një rast ku Ministria e Financave po ua heq pagesën tre mujore lehonave, shkruan Gazeta10.

Ministria e Financave subvencionon lehonat e punësuara me tre muaj pagesë shtesë dhe gjashtë muaj atyre që janë të papunësuara.

Një kategori e këtyre nënave që kanë punuar për një ditë zgjedhje me 14 Shkurt po ankohen se pagesa po u bëhet vetëm për tre muaj, ku sipas tyre po u shkelet e drejta e njeriut. / Gazeta10

Këtu keni storien:

https://fb.watch/eIzPQvxh6q/

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë