Gazeta10

Plani te Chelsea, Boehly dëshiron filozofi moderne

Biznesmeni amerikan, Todd Boehly së fundmi ka dhënë detaje të reja për planin e tij me Chelsean, duke e shpjeguar edhe filozofinë të cilin dëshiron ta aplikojë në klubin londinez.

Boehly tha se klubi është i fokusuar për t’iu adaptuar një filozofie moderne, duke u fokusuar në talentë të rinj.

“Ne kemi një plan të qartë dhe do të adaptojmë një filozofi moderne, të drejtuar nga të dhënat të cilat do të jenë të fokusuara në talentet e elitës në zhvillim”, tha Boehly.“Tani po grumbullojmë një ekip menaxhues të thellë dhe bashkëpunues që janë të etur për të ndërtuar një mentalitet të vazhdueshëm fitues në Chelsea”, shtoi më tej pronari i Chelseat.

Nën epokën e re të Boehlyt, Chelsea ndërroi trajnerin Thomas Tuchel duke e zëvendësuar atë me Graham Potter, i cili e ka ngjitur Chelsean në vendin e pestë në Premier Ligë, si dhe ka siguruar kualifikimin tutje në fazën e eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat