Gazeta10

Pochettino shihet si favorit për të pasuar Potter në stolin e Chelseat

Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino po shikohet si favorit për të marr drejtimin e Chelseat nëse Graham Potter shkarkohet.

Mediumit The Sun zbuloi ekskluzivisht se ish-trajneri i Tottenham Hotspur është duke pritur me krahë të hapur nëse Potter largohet nga Stamford Bridge.

50-vjeçari u nda me Paris Saint-Germain në korrik të vitit 2022 dhe tani do të ishte i gatshëm të merrte punën te Chelsea nëse thirret, pavarësisht lidhjes së tij me rivalët e hidhur të Tottenham.

Pochettino drejtoi Spurs për pesë vjet përpara se të shkarkohej në 2019, vetëm disa muaj pasi humbi finalen e Ligës së Kampionëve.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat