Gazeta10

‘Pragu’ i zgjedhjeve shkakton përplasje mes Gjinit e Gashit: “Në horoskop jam luan”

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në studion e “Politikos” në mes të nënkryetarit të AAK-së, Ardian Gjini dhe komentatorit politik, Blerim Gashi.

Kjo përplasje ka ardhur si pasojë e mosmarrëveshjeve që kanë pasur sa i përket pragut të zgjedhjeve, raporton Gazeta10.

Komentatori politik, Blerim Gashi e ka kritikuar sa i përket koalicionit që e kanë bërë me Nismën.

Derisa kësaj kritike ju është kundërpërgjigjur edhe kretari i Gjakovës.

“Nëse AAK-ja mundet me marrë një qytetarë eminent i cili mundet me i përfaqësu 3-4 mijë njerëz pse mos me marrë, masnej mos harro që edhe partia që i ka fitu zgjedhjet në vitin 2021 ideoligjikisht ka marrë njerëz dhe nuk ke mujtë me i vet a përshtaten ideoligjikisht, prandaj ne si Aleancë besojmë që sinergjizmat munden me prodhu votë shumë ma shumë, dhe ne i rrespektojmë shumë partnerët që i kemi sot në kualicion, pamvarësisht që e dimë se nuk janë duke përfaqësu 7, 8, 10 përqind por për ne janë të vlefshëm”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur