Gazeta10

Presidenti Begaj sot fillon vizitën e tij dy-ditore në Kosovë

Presidenti i ri i Shqipërisë, Bajram Begaj, sot fillon vizitën e tij të parë dy-ditore në Kosovë, raporton Gazeta10.

Begaj do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti si, kryeparlamentarin Glauk Konjufca si dhe ministren e jashtme, Donika Gërvallën.

Begaj po ashtu do të zhvillojë një takim edhe me komandantin e KFOR-it general-majorin, Ferenc Kajari.

Këtu keni agjendën zyrtare dhe të plotë të siguruar nga Gazeta10:

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)