Gazeta10

Prishtina apelon vendimin e Komisionit për licencimin e klubeve të FFK-së

Klubi i futbollit Prishtina ka apeluar vendimin e Komisionit për Livencimin e klubeve të Federatës së Futbollit të Kosovës.

Prishtina kërkon të shfuqizohet vendimi i Komisionit dhe t’i jepet licenca e UEFA-s për paraqitje në garat evropiane për edicionin e ardhshëm.

Prishtina ankesën e ka bërë në organin e Apelit të FFK-së.

Prishtina në ankjesë ka prezantuar të gjitha konfirmimet e detyrimeve të shlyera dhe marrëveshjet që i kanë bërë me lojtarët. Për rastin e Leonit Abazit, Prishtina ka thënë se “është një rast shumë serioz që meriton vëmendje dhe konsideratë të veçantë”. Kanal10 posedon ankesën e Prishtinës të cilën do ta paraqesë të kompletuar.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën