Gazeta10

Qytetari nga Ferizaj thotë se sivjet iu ndërpre ndihma, MF-ja nuk kthen përgjigje

Sëmundja dhe qëndrimi në karrocë nuk është e vetmja brengë për Enver Ibrahimin nga Komuna e Ferizajt.

Gjendja e rëndë ekonomike atij po ia vështirëson jetesën.

Madje, Ibrahimi nuk ka arritur të përfitojë as nga subvencionimi i energjisë elektrike.

Ai thotë se 150 euro në muaj nuk po i mjaftojnë as të blejë barna, e jo më të mbajë familjen me to.

Kanal10 ka dërguar pyetje në Ministrinë e Financave, lidhur me këtë çështje, mirëpo të njëjtit nuk kanë kthyer përgjigje.

Në shtator të vitit të kaluar Ministria e Financave, ka ndarë një buxhet prej 20 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike, për kategoritë pensionale dhe skemat pensionale. /KANAL 10/

NË FOKUS

426244993_2156289211398752_492396649294319782_n
VIDEO +18 / Pamje nga vendi ku ndodhi vrasja në Korçë ku mbetën të vdekur dy presona
largo
Ja çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26 vjeçarin në Prishtinë
largo
Ky është 26 vjeçari që u godit për vdekje në aksidentin para Ministrisë së Arsimit
sm
Videoja brutale, Spiriq kishte përfunduar në spital në gjendje të rëndë pas rrahjes nga Radoiçiq
430063118_303896552701730_9026170683729626016_n
Ndërpritet transmetimi i emisionit të Adelina Ismailit në RTK? – Reagon këngëtarja
3e0ce840-7666-48c2-afda-fd4868b9ccb4
Zbulohen mesazhet e Adriana Matoshit e Dejona Mihalit, kjo e fundit i tregon se si ta sulmojë analistin kosovar
adelinaaaa
“Cilit Zot?”, “… ata që nuk besojnë në Allah”, Adelina Ismajli zhytet në repikë të zjarrtë fetare me komentuesin
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksident i rëndë në Prishtinë – një i vdekur