Gazeta10

‘Raporti i sulmit në Banjskë’ – Ahmetaj e PDK-së: Edhe këtë krim s’arritëm ta materializojmë

Nënkryetarja e PDK-së, Mimoza Ahmetaj ka komentuar edhe për sulmin në Banjskë, dhe ikjen nga vendi i ngjarjes të kriminelit Radojçiq.

Ajo ka thënë se për këtë është përgjegjës politika e kryeministrit Kurti, sepse sipas saj Radojçiq është larguar nga Kosova në kombët e tij.

Ahmetaj shton se shteti i Kosovës edhe këtë krim që ka ndodhur në Banjskë, Qeveria nuk ka arritur ta materializojë./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur