Gazeta10

“Reagimet e presidentes”, Spahiu tregon se si do duhej vepruar

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu teksa fliste për mënyrat se si do duhej reaguar presindetja Osmani pas deklaratave të ndryshme nga zyrtarët e institucioneve politike, përmendi edhe atë të minsitrit Aliu, raporton gazeta10.

“Aq të poshtër janë me propagandë sa ia hupin topin e Vjosa Osmani e di me kë ka punë, nuk guxon me u ndi”, tha  Çollaku gjatë debatit në ‘Politiko’ se si do duhej reaguar presidentja e vendit për zhvillimet e fundit politike.

Spahiu i pyetur se çka mund të mendoj ndryshe Kurti nga ministri Aliu tha se ai do duhej të dërgohej edhe në burg.

“Nuk e di çka mendon por të isha unë kryeminstër e të më thotë një ministër mua ashtu, nuk e kisha prit presidenten e kisha shkarkuar menjëherë, po mendoj e kisha qu në burg”, deklaroi Spahiu.

Mirëpo ky mendim i Spahiut për dërgimin e tij në burg u kundërshtua nga Çollaku.

“Qysh bre Nexh, në një shtet demokratik me e qu në burg dikë”, tha Çollaku.

“Me i pas organet e zbatimit të ligjit nuk e kishim prit as reagimin e presidentes, as të kryeministrit ishim shku e kishim zbatuar ligjin direkt por nuk ka, prandaj dështon edhe prokuroria”, u kundërpërgjigj Spahiu. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur