Gazeta10

Reagon Abazoviq pas sulmit në Cetinë të Malit të Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka reaguar pas sulmit të ndodhur ditën e sotme ku një 34-vjeçar pas një konflikti me familjarët e tij, mori armën dhe vrau 11 persona, e plagosi 6 të tjerë.  

Mes të plagosurve mësohet të ketë edhe fëmijë dhe një efektiv policie. 

“Ngjarja e sotme në Cetine është një tragjedi që Mali i Zi nuk e ka parë më parë”, citohet të ketë thënë Abazoviç. 

“U bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Malit të Zi që të jenë me familjet e viktimave të pafajshme, të afërmit e tyre, miqtë dhe të gjithë qytetarët e Cetinës”, ka thënë më tej ai./Gazeta10 

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë