Gazeta10

Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë

Humanisti kosovar Halil Kastrati përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar për lajmet rreth vdekjes së djalit të tij Uwejsit, raporton Gazeta 10.

Ai është shprehur se lajmet të cilat po qarkullojnë në media nuk janë të vërteta dhe se djali i tij gëzon një shëndet të mirë, si dhe ai i’u ka bërë thirrje organeve kompentente të merren me këtë çështje.

“Lajmi kinse ka vdekur Uwejsi eshte genjeshter! Qysh nga oret e hershme te mengjesit une, familja dhe i gjithe stafi i Shoqates kemi pranuar thirrje e mesazhe rreth lajmit qe eshte publikuar ne Tik Tok per kinse vdekjen e djalit tim Uwejsit. Ju informoj se duke e falenderuar Zotin Uwejsi eshte shendosh e mire njekohesishte ju bej thirrje organeve kompentente me u marr me ata te cilet kane publikuar kete lajm”, ka thënë Kastrati./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit