Gazeta10

Real Madrid i vihet pas Romelu Lukakut

Romelu Lukaku pritet të largohet nga Interi në fund të këtij sezoni.

Sulmuesi belg është i huazuar te skuadra italiane nga Chelsea, por raportohet se Interi nuk do ta shfrytëzojë opsionin për blerjen përfundimtare të tij.

Por as te Chelsea nuk janë të gatshëm ta ndalin Lukakun në Stamford Bridges dhe tani ka një opsion të ri që belgu ta vazhdoj karrierën.

Fichajes ka raportuar se është gjiganti spanjoll Real Madrid që ka shprehur interesim për afrimin e sulmuesit për sezonin e ri.

Los Blancos duan ta kenë një sulmues të dytë për ta ndihmuar Karim Benzeman dhe Lukaku shihet si një opsion shumë i mirë.

29-vjeçarit do t’i pëlqente transferimi në Spanjë në një klub si Reali dhe kryeqytetasit spanjollë janë të gatshëm të hapin bisedimet me Chelsean.

Lukaku këtë edicion ka vuajtur edhe nga lëndimet, por në 18 ndeshje të zhvilluara ka realizuar vetëm pesë gola dhe ka asistuar në një tjetër.

Chelsea kishte shpenzuar 113 milionë euro për transferimin e tij dy vite më parë, por duket se tani do të ishin të kënaqur ta largonin edhe për gjysmën e shumës së paguar.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën