Gazeta10

​Real Madridi nis bisedimet me trajnerin e ri

Real Madridi është duke kërkuar për pasardhësin e Carlo Ancelottit dhe ka filluar të eksplorojë një lëvizje për trajnerin e Brightonit, Roberto De Zerbi.

Kontrata aktuale e Ancelottit me Los Blancos skadon në fund të sezonit dhe ai pritet të lërë postin e tij për të marrë drejtimin e kombëtares së Brazilit, duke qenë i preferuari i shumë njerëzve në federatë, përfshirë konsulentin Ronaldo.

De Zerbi mori drejtimin e Brightonit vitin e kaluar dhe shpejt e ka dëshmuar veten si një nga trajnerët më të mirë në Premierligë, duke marrë mesatarisht 1.61 pikë për ndeshje në 56 prej tyre.

Siç raportohet nga ‘Sport”, Florentino Perez ka filluar të kërkojë për një pasardhës të Ancelottit dhe beson se De Zerbi mund të jetë i përshtatshëm për Real Madridin, kështu që ka hapur bisedimet me agjentin e tij.

Trajneri italian ka kontratë me Pulëbardhat deri në qershor të vitit 2026 dhe është i lumtur në klub, por ai mund të joshet nga një lëvizje te gjiganti spanjoll.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit