Gazeta10

Real Madridi synon transferimin e Moukokos me parametra zero

Youssoufa Moukoko është njëri nga talentët më të mëdhenj në futbollit gjerman, shkruan Gazeta10.

Moukoko është pjesë e Dortmundit dhe po kalon nëpër një formë mjaft të mirë me nënkampionin e gjermanisë.

17-vjeçari kishte pasur paraqitje mjaft të mira me grupmoshat e reja të Dortmundit dhe debutimin me ekipin e parë e kishte bërë dy vite më parë.

Mirëpo, kontrata aktuale e talentit gjerman me Dortmundin skadon në verën e vitit 2023 dhe të dyja palët nuk kanë arritur asnjë marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit, duke lënë çdo gjë hapur për të ardhmen e sulmuesit.

Shumë skuadra të mëdha evropiane janë duke e monitoruar situatën e Moukokos, ndër to edhe kampioni i Evropës, Real Madridi.

‘Los Blancos’ e shohin 17-vjeçarin si pjesë të së ardhmes dhe janë gati t’i ofrojnë atij një pagë të lartë për ta sjellur atë në “Santiago Bernabeu”.

Moukoko këtë sezon deri më tani ka realizuar dy gola dhe ka asistuar në dy të tjerë në gjashtë ndeshje të luajtura në Bundesligë. /Gazeta10/

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic