Gazeta10

Rexha: Vuçiq është takuar sërish me Lajçakun 

Gazetari Xhemajl Rexha – në një lidhje direkte nga Brukseli ka zbuluar se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuciq, është takuar sërish me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.   

“Escobar është përfshirë në një moment, e kemi parë teksa ka hyrë në ndërtesën dhe ka takuar palët në mënyrë të ndara. Kurti është rrugës për në Kosovë, rreth orës 18:00 është nisur për në Kosovë. Teksa, Vuçiq ka vazhduar të qëndrojë në Bruksel edhe në këtë orë. Vuçiq e ka takuar Lajçakun edhe një herë pas orës 18:00, sepse Lajçak e kishte takuar Kurtin pas bisedimeve zyrtare. Pra, pastaj pas orës 18:00 e ka takuar edhe Vuçiqin”, bëri të ditur Rexha.

Gazetari i Kanal10, Xhemajl Rexha këtë lidhje direkte e bëri në kuadër të emisionit “Politiko me Kushtrim Sadikun”, ku po zhvillohet debat mes analistëve dhe njohësve politikë pas takimeve të sotme në Bruksel./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë