Gazeta10

Rexhaj: Opozita është konstruktive, ndryshe i bie si me pështy vetën në fytyrë

Në emisionin “Politiko”, deputeti i LVV-së Arbër Rexhaj duke komentuar bashkëpunimin e ofruar nga partitë opozitare lidhur me dialogun Kosovë-Serbi ka thënë se ata nuk munden mos me qenë konstruktiv dhe me kundërshtuar atë që vete kanë bërë.

Rexhaj ka thënë se në rast se ata i kundërshtojnë pozitën për marrëveshjet e më hershme kjo i bie sikurse me pështyrë vetveten sepse ato marrëveshje i kanë bërë vetë.

“Nuk munden mos me qenë opozitë konstruktive dhe me na kundërshtu sepse ata vetë i kanë bërë. Kjo i bien me pështy nalt dhe me të ra midis fytyre, i bien me i kundërshtu të bëmat e veta. Natyrisht se do të bëhen opozitë konstruktime sepse nuk kanë rrugë tjetër në kuptimin final.”, ka thënë Rexhaj./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?