Gazeta10

Rinovoi me Interin, Nicolo Barella: Jam krenar që mbroj ngjyrat e këtij klubi të madh

Mesfushori i Interit, Nicolo Barella ka rinovuar kontratën me klubin zikaltër deri në vitin 2029. Në faqen zyrtare, kampionët e italisë kanë bërë publike edhe fjalët e para të Barella-s pas rinovimit. Italiani ka folur nga grumbullimi me përfaqësuesen “azurre”, pasi po përgatitet për fillimin e Euro 2024.


“Sot jam jashtëzakonisht i lumtur dhe i emocionuar që kam nënshkruar zgjatjen e kontratës me Interin për kaq shumë vite. Nuk kam pasur kurrë dyshime, besoj në këtë projekt dhe mbi të gjitha doja që ky nënshkrim të ndodhte para kampionatit Europian. Unë jam vërtetë krenar që mbroj ngjyrat e këtij klubi të madh prej një kohë të gjatë”, është shprehur Barella.

Kujtojmë që mesfushori u transferua te Interi në vitin 2020, kohë kur klubi zikaltër e bleu për 33 milionë euro nga Cagliari. Që prej transferimit të tij te Interi, Barella ka luajtur 235 ndeshje ku ka shënuar 22 gola dhe ka asistuar në 51 të tjerë.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre