Gazeta10

Rita Ora në ballinën e revistës Grazia

Rita Ora, këngëtarja kosovare me famë botërore, ka mbuluar ballinën e revistës italiane Grazia.

Rita tha në intervistën për Grazia se është person shumë “përtokë” dhe e bën të pamundurën të qëndrojë ashtu si është. Ora nuk di si të mos jetë vetja. Sinqeriteti është një nga superfuqitë që ka.

“Nuk di ti përgjigjem pyetjeve, nëse nuk flas nga zemra”, i ka thënë Ora Laura Antonia Jordanit, gazetares së revistës, ndërsa u ul të pi një kafe me të në një pasdite në Londër.

Grazia shkruan se Shqiptares Rita Ora i pëlqen shumë moda dhe kjo është një ndër arsyet që e shtyri të bëj bashkëpunim me markën e veshjeve “Primark”, koleksioni i tretë i të cilës do të dalë në shtirje gjatë këtij muaji.

Ora ka treguar së bashkëpunimi me këtë marke ka ndodhur shumë spontanisht, ndërsa ishte në një bar në New York, ku i takoi drejtuesit e markës, të cilët shkoi e i përshëndeti për të ju treguar se është rritur duke veshur rroba nga dyqani i tyre.

“Biseda përfundoi duke bërë bashkëpunimin. Është një gjuhë që s’flitet Primarku. Gjithnjë mund të mbështetesh tek ky dyqan. Është ‘shoku’ më i besueshëm”, ka thënë Ora./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët