Gazeta10

Selimi: BE ndau 100 milionë euro tjera për Gjykatën Speciale, një institucion i kthyer në projektuese të padrejtësisë

Ish-ministri i Jashtëm, Petrit Selimi, ka kritikuar ndarjen e 100 milionë eurove të BE-së për Dhomat e Specializuara të Kosovës, duke thënë se kjo gjykatë është kthyer në një institucion projektues për padrejtësi.

“BE sapo vendosi t’i japë 100 milionë euro të tjera Dhomave të Specializuara të Kosovës, një kimerë e një gjykate që ka shpenzuar tashmë 1/2 miliardë në 9 vjet për të ndjekur penalisht disa themelues të grupeve guerile shqiptare, kryesisht rurale. Gjykata Speciale është kthyer në një institucion që projekton mizori dhe padrejtësi”, ka shkruar ai.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur