Gazeta10

Serbia përgatitet për zbatimin e reciprocitetit – ka njoftim për pavarësinë e Kosovës

Që nga mëngjesi në të gjitha pikat kufitare serbe që lidhen me Kosovën janë vendosur afishe ku thuhet se marrëveshja për qarkullim me dokumente të Republikës së Kosovës nuk nënkupton njohjen e pavarësisë dhe kjo bëhet vetëm për arsye praktike, transmeton Gazeta10.

Sipas njoftimit kjo marrëveshje është për hir të lirisë së lëvizjes dhe se kjo nuk mund të interpretohet si njohje e pavarësisë së Kosovës.

Afishet janë postuar një ditë para fillimit të aplikimit të ujdisë janë shkruar në serbisht dhe anglisht./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?