Gazeta10

Shabani për miratimin e rezolutës ndaj gjenocidit në Serbenicë: Nënkupton “mbështetje”

Deputeti multietnik, Bahrim Shabani në emisionin “Politiko” ka komentuar miratimin e deklaratës për Gjenocidin në Srebrenicë.

Sipas tij, kjo deklaratë e cila është miratuar është një mbështetje e madhe, raporton Gazeta10.

“Së pari është mbështetje e Rezolutës, edhe është një gjë e shumë pritur edhe prej popullit boshnjak që Bashkësia ndërkombëtare të reflekton edhe të miraton një rezolutë, e dimë që ka qenë e vonuar, kanë kaluar gati 30 vjet edhe pse e dim që Gjykata ndërkombëtare edhe Gjykata në Hagë i kanë denuar disa persona edhe krerët e ushtrisë por edhe krerët politik për Gjenocidin në Srebrenicë”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë