Gazeta10

Sheshi “Adem Jashari” në Skenderaj nën ngjyrat e flakës

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadi Nura, ka bërë të ditur se sheshi në qytetin e Skenderajt do të jetë nën ngjyrat e flakës, si simbolikë e netëve të 5, 6 e 7 marsit të vitit 1998.

Kështu njoftoi faqja zyrtare e Komunës së Skendarajt në Facebook, duke e cituar Nurën.

“Sheshi ynë “Adem Jashari” nën ngjyrat e flakës, si simbolikë e netëve të 5, 6 e 7 marsit të vitit 1998! Kujtim i pavdekshëm!”, ka thënë Nura.

Këtë të diel u bën 25 vjet që nga rrethimi i familjes së Jasharëve, në Prekaz të Drenicës.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur