Gazeta10

“Shoku Shala Kurti e dërgoi vendin në desovranizim” – Nxehet debati në Politiko

Përbërja e draftit të Asociacionit ka nxitur debat të ashpër mes panelistëve në studion e emisionit “Politiko”.

Publiciti Halil Matoshi ka thënë se në draftet e kaluara është përmendur në titul Republika e Kosovës kurse tani nuk permendet fare në preambulën e dokumentit.

Ai tutje shprehu shqetësimin e tij që entiteti do të këtë territorin e vet.

“Nëse anëtarët e komisionit të arbitrazhit nuk pajtohen për kryetarin, BE-ja do të ndërhyjë dhe do ta caktojë vet kryetarin”.

Kjo sipas tij i bjen që Kosova të këtë më pak sovranitet.

“Kurti me hapa dhe vendime të pakoordinuara me aleatët dhe unilateriale ka shku drejtë sovranizimit të Kosovës duke mendu të kundërten, sovranitetin më të madh”, tha Matosjhi”. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit