Gazeta10

Shqipëria i dhuron Ukrainës 1 milion euro

Republika e Shqipërisë i ka dhuruar një milion euro Ukrainës, raporton Gazeta10.

Sipas mediumit NEXTA, Ministria e Financave e Ukrainës e ka konfirmuar këtë shumë.

NEXTA bën të ditur se parat tashmë janë transferuar në llogaritë e Shërbimit të Thesarit Shtetëror.

“Ukraina ka marrë një grant nga Shqipëria në shumën prej 1 milion euro, njoftoi Ministria e Financave e Ukrainës. Paratë tashmë janë transferuar në llogaritë e Shërbimit të Thesarit Shtetëror”, thuhet në njoftim e NEXTA-së. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë