Gazeta10

Sonte nis sezoni i ri në La Liga

Sezoni i ri 2022/23 në La Ligan spanjolle do të fillojë sonte.

Osasuna-Sevilla do të jetë sfida hapëse e sezonit të ri në elitën e futbollit spanjoll, shkruan Gazeta Express.

Ndërkohë, kampioni në fuqi, Real Madridi do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të xhiros së parë, të dielën nga ora 22:00 në udhëtim ndaj ekipit të promovuar, Almerias.

Ndërkohë, Barcelonë të shtunën nga ora 21:00 do ta presë në “Camp Nou” Rayo Vallecanon.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët