Gazeta10

Sot fillon Karnavali Golden Eagle

Pritja për karnavalin më të madh në rajon ka mbaruar, sot fillon Karnavali Golden Eagle.

Mbi 500 artistë të huaj nga e gjithë bota, Brazili, Italia, India, Polinezia, Kuba, Spanja, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova, do të performojnë në rrugët e qytetit të Suharekës.

Gjithçka pritet të fillojë nga ora 18:00, me kalimin e grupeve nga objekti i komunës së Suharekës deri te tregu javor, dhe do të kulmojë me performancat e artistëve më të mirë shqiptarë Klajdi, Bruno & Miri, Capital T.

Ndërsa natën e dytë do të fillojë nga ora 20:00, me performancat e grupeve në skenë, si dhe në fund me Nora Istrefin, Mc Kresha, Lyrical Son dhe Era Istrefi.

Shihemi në Karnavalin Golden Eagle.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua