Gazeta10

Sot protestojnë punëtorët e KEK-ut, kërkojnë rritje pagash

Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK)  sot protestojnë për rritjen e pagave, raporton Gazeta10 .

Kjo protestë organizohet nga Sindikata e Re e KEK’ut.

Ata duan që pagat e tyre të ngriten për shkak të kësaj  krize kur çmimet për produktet esenciale kanë shënuar rritje.

Protesta do të organizohet në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë duke filluar nga ora 12:00./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit