Gazeta10

Spahiu: Ka njerëz që duan që shteti i Kosovës të mos ekzistojë

Analisti i njohur Kosovar, Nexhemedin Spahiu ka folur nëse shqiptarët duhet të kenë një apo dy shtete.

Sipas tij, ka njerëz që duan që shteti i Kosovës mos të ekzistojë.

Këto pretendime, Spahiu i ka bërë në emisionin ‘Gallatë me Arben Ahmetin’.

Mirëpo ai thotë se Kosova nuk duhet t’i bashkohët Shqipërisë, dhe duhet të funksionoi si shtet i vetëm.

“Shteti i Kosovës duhet të ekzistojë, pikë. Ka lindë dhe ka me ekzistua”, ka thënë Spahiu. /Gazeta10/

 Videon e plotë e gjeni me poshtë…

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?