Gazeta10

Subvencionimi për ngrohje, kompania kosovare vjen me super ofertë!

Që nga viti 2021, kriza energjetike nëpër të cilën po kalon Evropa ka përkeqësuar situatën me
furnizim të qëndrueshëm me energji elektrike edhe për qytetarët e Republikës së Kosovës.

Mungesa e kapaciteteve të mjaftueshme të prodhimit vendor të energjisë, varësia nga importi dhe çmimet jostabile të energjisë elektrike në tregun ndërkombëtar kanë krijuar pasiguri në furnizimin me energji elektrike.

Bazuar në Masën katër (4) të Planit të Veprimit për Zbutjen e Ndikimit të Menjëhershëm Socio-Ekonomik të Krizës Energjetike, Ministria e Ekonomisë (ME), ka shpallur Thirrje Publike për mbështetjen e konsumatorëve familjarë, në veçanti konsumatorët në nevojë, investim nëinstalimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje, duke përfshirë:

Pompë termike;
Kondicioner/ klimë efiçiente (pompë termike ajër-ajër të tipit inverter me efiçiencë të
lartë);
Kaldaja me biomasë (dru, pelet, briket);
Stufa individuale me biomasë.

Këto produkte të cilat do të jenë pjesë e planit për subvencionim i posedon edhe kompania kosovare me përvojë mbi 20 vjeçare, BINAKU.

𝐁𝐈𝐍𝐀𝐊𝐔 ofron:
Pompa termike
Nxemje Qëndrore
Klima Inverter A+++ në ngrohje dhe A++ në ftohje
Montimi GRATIS!

Afati i fundit për aplikim për subvecionim është deri më 22 nëntor 2023!

Për më shumë informata na kontaktoni:
044/49 169 249
+383 44 169 249 (Viber & WhatsApp)
+383 49 169 249 (Viber & WhatsApp)
Neve na gjeni në Prishtinë bit.ly/3MfYmsY
Binaku zgjidhje për komoditetin tuaj!

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?