Gazeta10

Sveçla: I bindur se policia shumë shpejt do të vijë me rezultate për Faton Hajrizin

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se policia është duke punuar në kapjen e  Faton Hajrizit pas arratisjes së tij nga burgu i Smrekovnicës së Vushtrrisë.

“Tashmë policia ka bërë publik angazhimin e saj që të hetojë rastin në plotëni, në qoftë arratisjen dhe vendndodhjen e arrestimin sa më të shpejtë. Policia po punon unë jam i bindur dhe policia shumë shpejt do të vijë me rezultate”.

“Ju po i shihni rezultate e policisë për çdo ditë, kemi numër minimal të rasteve ku kemi vështirësi në zbulueshmëri, do të thotë zbulueshmëria është maksimale,  veprimet e policisë janë jashtëzakonisht efektive. Unë nuk jam shumë i brengosur me këtë duke parë efikasitetin e policisë, pres që është çështje orësh apo ditësh, dua të shtojë në asnjë moment se nuk do të bie niveli i sigurisë në këtë zonë”, ka pohuar Sveçla në një konferencë për media me homologun e tij, Taulant Balla.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë