Gazeta10

Szunyog: Kosova i përket BE -së

Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog në mbrëmje e së martës, në takimin me përfaqësues të mediave, ka shprehur falënderim për kontributin e tyre të vazhdueshëm.

“Ishte një mundësi e mirë për të shkëmbyer mendime për një sërë temash dhe zhvillimesh të rëndësishme për Kosovën dhe rajonin”, tha Szunyog.

 “Po ashtu falënderoj përfaqësuesit e familjes, 🇦🇹, 🇧🇪, 🇧🇬, 🇨🇿, 🇩🇪, 🇬🇷, 🇫🇮, 🇫🇷, 🇭🇷, 🇭🇺, 🇮🇹, 🇱🇺, 🇳🇱, 🇷🇴, 🇸🇪 🇸🇰, EULEX-in, Kosova që na u bashkua sonte në mbledhjen joformale të verës”, u shpreh ai.

Szunyog theksoi se BE mbetet partneri i besueshëm i Kosovës, ofruesi më i madh i ndihmës financiare dhe partneri më i madh tregtar.

“Kosova i përket BE -së dhe marrëdhëniet vetëm do të vazhdojnë të rriten dhe thellohen”, deklaroi Szunyog.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)